
Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne zaprasza do udziału w szkoleniu pt.
„WPROWADZANIE ZMIAN POPRZEZ ACTION RESEARCH”
Szkolenie odbędzie się 18 listopada br. w godz. 9.00 – 16.00 w formie on-line na platformie ZOOM.
Cele szkolenia:
Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z możliwościami wykorzystania badań w działaniu (ang. Action Research) do wprowadzania zmian organizacyjnych oraz społecznych.
Badania w działaniu to podejście łączące badania naukowe z rozwiązywaniem problemów społecznych, w tym problemów organizacyjnych. Pożądanym wynikiem badań w działaniu prowadzonych w organizacjach jest zmiana organizacyjna, a w kontekście społecznym – zmiana społeczna.
Badania w działaniu zazwyczaj mają charakter emancypacyjny, zarówno w wymiarze badawczym, jak i przedmiotowym. Realizowane są one wraz z ludźmi, a nie nad ludźmi. Ci, którzy w tradycyjnym podejściu są przedmiotem dociekań naukowych, stają się równoprawnymi partnerami w procesie badania. Pozwalają zgłębiać i zmieniać na lepsze rzeczywistość organizacyjną i społeczną
Agenda szkolenia:
- Wprowadzenie do badań w działaniu (Action Research). Założenia i geneza.
- Strategie poznania i typy badań w działaniu
- Współczesny świat jako kontekst działania – badacz jako źródło zmiany: przykłady badań w działaniu
- Badania w działaniu a ewaluacja
- Wyzwania związane z realizacją badań w działaniu
- Q&A
Szkolenie będzie miało formę warsztatową. Wykorzystana zostanie prezentacja multimedialna oraz ćwiczenia polegające na pracy w grupach.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
Dzięki udziałowi w szkoleniu uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się na czym polegają badania w działaniu, jakie są ich typy i jak mogą się one przysłużyć projektowaniu i wprowadzaniu zmian w organizacjach oraz społecznościach. Ponadto dowiedzą się, jak poddać krytycznej refleksji podjęte działania i osiągnięte rezultaty. Uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się również o możliwości korzystania z badań w działaniu w procesie ewaluacji.
Uczestnicy i uczestniczki nabędą umiejętności projektowania badań w działaniu. Po ukończeniu szkolenia będą wiedzieli w jaki sposób zaplanować je, jak dobrać właściwy typ Action Research do podejmowanego problemu i jak ocenić skuteczność wprowadzonych zmian.
Inwestycja w szkolenie:
Wynosi 400 zł netto (492 zł brutto). Wpłaty prosimy dokonać na konto PTE: mBank nr 15 1140 2004 0000 3702 7479 2020 najpóźniej do dnia 7 listopada br. z dopiskiem „Szkolenie AR”. Cena obejmuje wynagrodzenie trenera, materiały szkoleniowe oraz certyfikat.
LICZBA MIEJSC NA SZKOLENIU JEST OGRANICZONA!
Szkolenie poprowadzi doświadczona trenerka i wykładowczyni uniwersytecka dr hab. Beata Jałocha, prof. UJ.

Dr hab. Beata Jałocha pracuje na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W swojej pracy naukowej skupia się głównie na problematyce projektyzacji, zarządzania projektami i badaniach w działaniu. Jej zainteresowania naukowe mają często wymiar interdyscyplinarny – zarówno w pracy dydaktycznej, jak i badawczej stara się łączyć wiedzę z różnych dyscyplin nauki.
Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała również na Grande École – Bordeaux École de Management (obecnie KEDGE Business School), a także ukończyła liczne kursy doskonalące, w tym roczną szkołę trenerów biznesu oraz staż metodologiczny z zakresu Participatory Action Research (City University of New York, USA). Absolwentka rocznych studiów podyplomowych „School of Thinking”, które zrealizowała w CLEA Center for Transdisciplinary Research na Vrije Universiteit Brussel w Belgii.
Przed rozpoczęciem pracy w uczelni przez kilka lat zdobywała praktyczne umiejętności biznesowe pracując w korporacjach (IT, outsourcing). Kierowała i uczestniczyła w pracach licznych zespołów projektowych, realizujących przedsięwzięcia o charakterze badawczo-wdrożeniowym.
Na zgłoszenia czekamy do 6 listopada br.
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt na adres: szkolenia@pte.org.pl
Zespół PTE