Webinarium: Jak prowadzić ewaluację projektów skierowanych do młodzieży?
20 stycznia 2022, godz. 18.00

Wracamy po Nowym Roku z kolejnym tematem w ramach cyklu „Czwartki z ewaluacją”. Tym razem zapraszamy na webinarium poświęcone ewaluacji projektów młodzieżowych.

Spotykamy się na ZOOM-ie w czwartek 20 stycznia br. o godz. 18.00.

Odwołując się do własnego doświadczenia badawczego oraz innych wiarygodnych źródeł uczestnicy webinarium będą wspólnie starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak dostosować sposób prowadzenia ewaluacji do specyfiki projektów adresowanych do młodzieży (15-24 lata) uwzględniając:

  • sposób funkcjonowania młodych ludzi (uczestnictwo w grupowych formach edukacji, brak godnego lub płatnego zatrudnienia, wysoka mobilność, powszechność korzystania z technologii cyfrowych i mobilnych, pogrążenie w mediach społecznościowych, złożoność dotarcia do młodzieży NEET),
  • szczególną sytuacja prawna nieletnich
  • potrzeby psychospołeczne związane z intensywnymi procesami rozwojowymi w okresie wkraczania w dorosłość.

Główną korzyścią z udziału w webinarium będzie uzyskanie praktycznych wskazówek ułatwiających dostosowanie badań ewaluacyjnych do specyfiki grupy docelowej jaką jest młodzież (grupa wiekowa 15-24 lata):

  • przypomnienie standardów prawnych i etycznych dot. badania osób niepełnoletnich,
  • ostrzeżenia przed pułapkami i  dostrzeżenie szans wynikających z warunków i stylu życia oraz potrzeb społecznych i psychologicznych młodzieży,
  • przedyskutowanie praktycznych metod docierania, efektywnego badania i włączania w proces ewaluacji osób młodych, z uwzględnieniem specyficznych podgrup mających szczególne trudności z wejściem na rynek pracy, jak np. młodzież z niepełnosprawnościami.

Webinarium poprowadzi dr Sławomir Nałęcz – socjolog z międzynarodowym i krajowym doświadczeniem badawczym oraz praktyką w różnych sektorach. Obecnie zajmuje się kształceniem kadr organizacji i instytucji pracujących z młodzieżą w zakresie ewaluacji (publikacja Twoja droga do lepszych projektów wspierających zatrudnienie młodzieży) realizując projekt YOUTH IMPACT w Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wcześniej pracował w instytucjach takich jak: Główny Urząd Statystyczny (wicedyrektor Departamentu Badań Społecznych), Polska Akademia Nauk (adiunkt), stowarzyszenia (praca społeczna w zarządach i komisjach rewizyjnych), fundacje (koordynator badań) i uczelnie wyższe (wykładowca). Główne pola jego zainteresowań to: ewaluacja, metodologia badań społecznych, statystyka publiczna oraz sektor non-profit, wolontariat i ekonomia społeczna (książka Gospodarka Społeczna w Polsce).

Spotkanie jest bezpłatne. Wymagamy jednak rejestracji

Realizacja epidot.pl