Kuźnia ewaluacji 2015/2016 – szkolenie e-learningowe, warsztaty i tutoring dla NGO – FIO 2015/2016

Od 1 czerwca 2015 do 31 maja 2016 przeprowadziliśmy kolejną edycję projektu „Kuźnia ewaluacji”. W ramach projektu została stworzona platforma e-learningowej „Weź kurs na ewaluację” i przeprowadzone kursy e-learningowe skierowane do przedstawicieli organizacji wyrównujące poziom ich wiedzy w zakresie ewaluacji. Poza tym uczestnicy kursu e-learningowego mogli skorzystać z warsztatów, na których przećwiczyli wybrane aspekty procesu ewaluacji. Dla 10 najbardziej zmotywowanych organizacji przewidziano tutoring prowadzony przez doświadczonych ewaluatorów.

Organizacje biorące udział w projekcie zyskały współpracowników dysponujących praktyczną wiedzą i umiejętnościami w zakresie ewaluacji, którzy mogą prowadzić badania ewaluacyjne, umożliwiające im wykazywanie uzyskanych efektów, doskonalenie prowadzonych działań/projektów oraz włączanie w ten proces społeczności lokalnych/regionalnych.

Twarde rezultaty projektu:

– 260 osób zarejestrowanych na platformie e-learningowej,
– 76 osób ukończyło kurs co najmniej na poziomie I,
– przeprowadziliśmy 4 warsztaty, w których wzięło udział 48 osób,
– w dwóch webinariach wzięło udział 12 osób,
– 9 organizacji skorzystało z 232 godzin tutoringu (średnio 25,7 godz. na organizację),
– powstało 9 raportów ewaluacyjnych w organizacjach biorących udział w tutoringu.

Kontakt: kuznia@pte.org.pl

FIO_MPiPS_logo1

1 comment

[…] Więcej informacji o kursie, warsztatach i tutoringu na stronie: https://pte.org.pl/kuznia-ewaluacji-ii-fio-20152016/ […]

Comments are closed.

Realizacja epidot.pl