Małgorzata Niemkiewicz

Kluczowe role zawodowe:
Inicjatorka i realizatorka innowacyjnych projektów społecznych, ewaluatorka, wykładowczyni akademicka, trenerka, badaczka, ekspertka ekonomii społecznej.

Kluczowe miejsce pracy/ własna firma:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Kontakt mailowy:
malgorzata.niemkiewicz@wp.pl

Więcej o mnie:
Od 25 lat realizuję się zawodowo w obszarze szeroko rozumianej pomocy społecznej. Przez 20 lat pracowałam w Caritas Archidiecezji Gdańskiej ( https://www.caritas.gda.pl/) przez 11 lat będąc sekretarzem zarządu, a od roku 2016 r. jestem dyrektorką gdańskiego MOPR (http://mopr.gda.pl). Przez wiele lat działałam na rzecz trzeciego sektora działając i przewodząc Pomorskiej Radzie Organizacji Pozarządowych. W latach 2015-2020 przewodziłam Pomorskiemu Komitetowi Rozwoju Ekonomii Społecznej. W roku 2014 obroniłam pracę doktorską nt. pomorskich spółdzielni socjalnych. Jestem trenerką: prowadzę warsztaty z przygotowywania i zarządzania projektami, z ekonomii społecznej, z tematyki pomocy społecznej, wolontariatu.

Doświadczenie zawodowe w obszarze ewaluacji:
Samodzielne ewaluacje oraz w ramach współpracy w zespołach ewaluacyjnych prowadziłam badania projektów społecznych, w tym innowacyjnych i innowacyjno-testujących, głównie finansowanych z funduszy unijnych. Jestem autorką koncepcji ewaluacji, raportów ewaluacyjnych. Doskonale czuję się w prowadzeniu badań jakościowych.

Motywacja do bycia mentorem/ką:
Lubię dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą. Cieszy mnie możliwość wspierania osób podmiotów w ich rozwoju. Cenię ewaluację jako metodę pozyskiwania informacji i podstawę wprowadzania zmian.

Obszary, w których mogę wesprzeć mentee:

PROCES BADAWCZY

  • Tworzenie koncepcji ewaluacji
  • Tworzenie narzędzi badawczych
  • Stosowanie metod badawczych
  • Analizowanie danych, wnioskowanie, formułowanie rekomendacji,
  • Opracowanie raportu ewaluacyjnego

RYNEK EWALUACJI

  • Współpraca z klientami instytucjonalnymi

BRANŻA EWALUACJI

  • Ewaluacja w polityce społecznej
  • Ewaluacja projektów
  • Ewaluacja skierowana na rozwój

Ja prywatnie:
Jestem gedanistką, kocham Gdańsk i zgłębiam jego tajemnice… Uwielbiam podróże, marzę o przemierzaniu świata kamperem. Nie potrafię spokojnie ustać, gdy słyszę muzykę. Cenię inteligentny humor. Muszę uczestniczyć w „ucztach duchowych”. Lubię dobre towarzystwo, dobre jedzenie i półwytrawne wino.

Realizacja epidot.pl