Jest ekonometrykiem na stałe zatrudnionym na stanowisku profesora w Uniwersytecie Łódzkim. Doświadczenia w zakresie ewaluacji zaczęła zdobywać w 2007 r. dzięki udziałowi w projekcie pt. „Wpływ funduszy strukturalnych UE na zatrudnienie w Polsce”. Specjalizuje się w zastosowaniu metod statystyczno-ekonometrycznych w ewaluacji wpływu funduszy unijnych na gospodarki krajów i regionów oraz badaniu procesów konwergencji realnej. Kierowała lub uczestniczyła w realizacji kilkudziesięciu projektów ewaluacyjnych. Jej specjalnością jest wykorzystanie metod statystyczno-ekonometrycznych (np. modeli Hermin) w ewaluacji. Obecnie (2022 r.) jest kierownikiem Katedry Ekonometrii Przestrzennej na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie pełni również funkcję prodziekana ds. nauki.
W 2023 roku koordynowała w PTE prace Grupy Roboczej ds. Rzecznictwa. Ponadto wspierała proces przenoszenia zdalnego szkolenia pn. „Weź kurs na ewaluację” z platformy do bardziej nowoczesnego rozwiązania w chmurze Moodle’a. W ramach cyklu „Czwartki z ewaluacją” przeprowadziła webinarium pt. „Wykorzystanie metod statystycznych w ewaluacji projektów”, którego nagranie jest dostępne na kanale PTE w serwisie YouTube. Ponadto przyczyniła się do rozpoczęcia wydawania Polskiego Przeglądu Ewaluacyjnego w ramach punktowanego czasopisma „Ekonomia Międzynarodowa”.
W nowej kadencji Zarządu Głównego PTE kontynuuje podjęte działania, szczególnie w obszarze rzecznictwa, popularyzacji ewaluacji i promowania PTE, jak również działalności publikacyjnej.