„Nowi aktorzy i nowe obszary w ewaluacji”
Ewaluacja to jeden z kluczowych elementów nowoczesnej gospodarki oraz budowania polityk publicznych w oparciu o dowody, jak również rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
II Kongres Ewaluacyjny był ogólnopolskim wydarzeniem skierowanym do szerokiego grona odbiorców. Organizatorzy mieli na celu pobudzenie do integracji i myślenia o ewaluacji, bez względu na określoną branżę. Szeroka grupa odbiorców Kongresu sprawiła, że stał się on doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy praktyków, trenerów, przedstawicieli firm oraz wszystkich osób zainteresowanych wykorzystywaniem ewaluacji w swoich działaniach. Szeroka problematyka wykładów i warsztatów podkreślała bogactwo i różnorodność tematyki jakiej dotyczy ewaluacja.
II Ogólnopolski Kongres Ewaluacyjny
20 października 2017 r.
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej
Podsumowanie warsztatów i paneli:
-
„Ewaluacja w obszarze bezpieczeństwa” – panel moderował: dr Marcin Zarzecki (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne)
-
„Ewaluacja w pomocy społecznej” – panel moderował: Piotr Stronkowski (Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne)
-
„Ewaluacja w kulturze” – panel moderował prof. Leszek Korporowicz (Uniwersytet Jagielloński, Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne)
-
„Ewaluacja jako poszukiwanie kierunku rozwoju” – warsztat prowadziła: Dorota Szczepan-Jakubowska (Grupa TROP)
-
„O czym powinni porozmawiać ewaluatorzy – refleksje nad ewaluacją w oparciu o analizę raportów dot. wdrażania EFS w Polsce” – warsztat prowadził Jarosław Chojecki (Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne)
-
„Ewaluacja zrównoważonego rozwoju, czyli ewaluator w antropocenie” – warsztat prowadziła Weronika Felcis (Polskie Towarzystwo Ewaluacyjne), Gość: Dariusz Szklarczyk (Fundacja Rozwoju Badań Społecznych)
Program:
Tematyka wykładów oraz warsztatów dostosowana została do potrzeb przedstawicieli różnych instytucji i firm, poszukujących nowych dróg rozwoju z zastosowaniem wypracowanych w trakcie Kongresu pomysłów i pojawiających się w związku z nimi nisz biznesowych.
Skład Rady Programowej:
- prof. dr hab. Grzegorz Gorzelak, EUROREG (Uniwersytet Warszawski)
- prof. dr hab. Jarosław Górniak, Instytut Socjologii (Uniwersytet Jagielloński)
- prof. dr hab. Krzysztof Koseła, Instytut Socjologii (Uniwersytet Warszawski)
- prof. dr hab. Leszek Korporowicz, Instytut Studiów Międzykulturowych (Uniwersytet Jagielloński)
- prof. dr hab. Katarzyna Ornacka, Instytut Socjologii (Uniwersytet Jagielloński)
- prof. dr hab. Włodzimierz Okrasa, Instytut Socjologii (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie)
- prof. dr hab. Jacek Szlachta Kolegium Ekonomiczno-Społeczne (Szkoła Główna Handlowa)
- prof. dr hab. Ryszard Szarfenberg Instytut Polityki Społecznej (Uniwersytet Warszawski)
- prof. dr hab. Kazimierz Frieske, Instytut Socjologii (Uniwersytet Warszawski)
Partnerzy:
II Kongres Ewaluacyjny jest współorganizowany z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej to miejsce współpracy regionalnego biznesu, instytucji otoczenia biznesu, inicjatyw klastrowych, NGO-sów i administracji. Celem twórców CZIiTT było stworzenie na Mazowszu ośrodka badawczego wspierającego szeroko pojęty transfer technologii, zarządzanie technologiami, innowacjami i procesami oraz organizacją, poprzez umożliwienie realizacji badawczych projektów innowacyjnych w tych dziedzinach.
Działania CZIiTT skierowane są zarówno do środowiska akademickiego Politechniki Warszawskiej (naukowcy, studenci), innych szkół wyższych jak i środowiska naukowego z regionu, kraju, zagranicy. Beneficjentami są również mazowieccy przedsiębiorcy, w tym start-upy, jednostki sfery B+R z Warszawy i Mazowsza, jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe.
Oferta Centrum to połączenie nowoczesnego ośrodka z kreatywną przestrzenią (miejsce do pracy twórczej dla studentów, doktorantów i młodych naukowców, a także przestrzeń do organizacji konferencji, targów, seminariów) oraz funkcji merytorycznych. Obok nowoczesnej infrastruktury, którą tworzą m.in.: laboratoria do prowadzenia prac B+R z wykorzystaniem narzędzi informatycznych, sale kreatywne, nowoczesne zaplecze konferencyjno-wystawiennicze, socjalne, networkingowe, charakter miejsca tworzy kapitał intelektualny, a więc kadra Centrum odpowiadająca za merytoryczną działalność CZIiTT w zakresie, m.in.: konsolidacji działań uczelni na rzecz efektywnej komercjalizacji, transferu wiedzy i technologii, badań i analiz, rozwoju młodych innowacyjnych naukowców oraz inkubacji/preinkubacji.